DnnForge - NewsArticles
تاریخ انتشار: دوشنبه 30 شهریور 1394
بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت جناب آقای دکتر ملک زاده از مرکز تحقیقات زیست فناوری و گیاهان دارویی ایلام

  بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت جناب آقای دکتر ملک زاده از مرکز تحقیقات زیست فناوری و گیاهان دارویی ایلام

امتیاز: Article Rating

 

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: استان ایلام با 140 پزشک عمومی و متخصص، فوق تخصص، دستیار پزشک و نیروی انسانی نسبت به سال‌های پس از جنگ توسعه چشمگیری داشته است که این به معنای فراهم شدن زمینه رشد استان است.

 

 

 

وی بر موثر بودن مقالات علمی نسبت به کمیت تاکید کرد و گفت: هیئت علمی دانشگاه در حوزه بالینی نه تنها در استان ایلام بلکه در کل کشور در زمینه مقاله‌های معتبر ضعیف عمل کرده است که آن هم به دلیل مشغله کاری و البته فقدان آموزش دروس تحقیقی برای پزشکان بالینی در حین تحصیل است که از راه‌حل‌های کاهش این ضعف در استان ایلام این است که مرکز تحقیقاتی برای کادر بالینی در بیمارستان در دست احداث استان در نظر گرفته شود و یا اینکه پژوهشکده‌ی علوم بالینی ساخته شود.

 

 

 

دکتر ملک زاده روند رشد مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی با همکاری جهاد دانشگاهی را عالی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: باید به دنبال شکل‌گیری شرکت‌های دانش بنیان بود تا به واسطه آنها روابط بین دانشگاه و صنعت برقرار شود.

 

 

 

وی تصریح کرد: مرکز رشد 2 سال در حال فعالیت در ایلام بوده است پس موقع آن رسیده از مرکز رشد برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان استفاده کرد و در این راه نیز می‌توان از اعتبارات وزارت‌خانه برای تولید محصول بهره گرفت.

 

 

 

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: برای حضور استان در بازار سلامت کشور اولین کمک ما تشکیل مرکز رشد با برگزاری سمینار‌های تخصصی و تخصیص هزینه‌های قرض‌الحسنه و بلاعوض است در گام بعدی برای شناسایی علل بروز بیماری سالک در مناطق مستعد ابتدا پژوهشگران اقدام به ارایه طرح پژوهشی کرده تا مورد حمایت قرار گیرد و در صورت نیاز نیز مرکز تحقیقاتی در این زمینه شکل گیرد.
اشتراک گذاری
تصاویر
  • بازدید معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت جناب آقای دکتر ملک زاده از مرکز تحقیقات زیست فناوری و گیاهان دارویی ایلام
ثبت امتیاز
جستجو